Diamenty jako amulet dla obrony przed złem

Na pewno diament jest zaliczany do najtwardszych kamieni. Mało tego słowo diament pochodzi od greckiego słowa Adams, co oznacza nie do zniszczenia. Zachwycające piękno, które odnosi się do diamentów jest wyjątkowo kosztowne, koszty te kształtowały się w ciągu wielu wieków. Naturalnie to nie oznacza, że biżuteria z diamentami A.Lange nie może zostać zakupiona przez każdego oraz że jest trudno dostępna.

Natomiast sam diament został odkryty w Azji około 3000 lat temu. Warto również wspomnieć, że były one określane jako cenne kamienie ze względu na ich moc, bowiem pozwalały znaleźć światło oraz jako amulet dla obrony przed złymi mocami. Natomiast do teraz biżuteria z brylantami jest tak postrzegana. W dalszej kolejności zainteresowanie diamentami przeniosło się do wieków średnich, diamenty były jeszcze bardziej traktowane jako obiekt najwyższej wartości, stąd kosztowna biżuteria z diamentów. Rzecz jasna, nie były one właściwie już w owych czasach postrzegane jako rzeczy o mistycznej mocy.

Wszak ze względu na rosnące wymagania oraz wartość diamentów, dawna biżuteria nie stała się wystarczająca dla oczekiwań ludzi, stąd otwierano następne kopalnie diamentów.

Wspaniała biżuteria używana z diamentami i brylantami. Zapraszamy do naszego salonu w Łodzi.